Клімкін дізнався про компроміс ЄС по Nord Stream-2

За дотриманням правил Євросоюзу щодо Північного потоку-2 наглядатиме Німеччина під контролем Єврокомісії. Про це під час візиту в Брюсселі розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає 112 Україна.

"Той компроміс, який ми маємо зараз, каже, що спостерігати за дотриманням європейських правил щодо Північного потоку-2 буде Німеччина, але під контролем Європейської комісії. Це в принципі компроміс, який би я назвав, як кажуть зазвичай, "зберегти обличчя". Але я не можу так сказати стосовно наших друзів... Зрештою, тим не менш змістовно ніякого компромісу немає. Ми і всі наші друзі над цим дуже довго працювали", - заявив Клімкін.
 
Глава МЗС також прокоментував поправки до європейської газової директиви, що стосуються російського газопроводу.
 
"Для нас важливі європейські правила. Чому? Якби їх не було - це була б "сіра зона", це зона для маніпуляції Газпрому і Росії. А зараз все відбуватиметься прозоро і відповідно до європейських правил... Тобто тепер маніпулювати цим газопроводом буде, я б не сказав, що аж ніяк неможливо, але набагато складніше. Тепер необхідно просто реалізувати це рішення, коли воно вступить в силу. Я, наприклад, не полишаю спроб зробити, щоб взагалі ніякого потоку не було, і вважаю, що на це поки непогані шанси. Але навіть якщо він складеться: за європейськими правилами - російські маніпуляції будуть, за визначенням, неможливі", - вважає дипломат.
 
Раніше німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що країни ЄС домовилися з приводу регулювання проекту Північний потік-2. Як зазначається, однією з узгоджених пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, на зразок Росії, лежить на країні, де газопровід вперше зустрічається з європейською мережею.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.
Дата : 18.Feb   /  pravda   /   Оригінал статті