Апарат, що рятує життя: активісти запустили в мережі важливий флешмоб

Активісти запустили у соцмережах флешмоб з вимогою встановити автоматичні зовнішні дефібрилятори у публічних місцях. Вони також ініціювали петицію на сайті Київдержадміністрації – встановити апарати хоча б у метро.

В розвинених країнах дефібрилятори є у місцях великого скупчення людей, спортивних залах, університетах. В Німеччині та Голландії навіть придумали дефібрилятори, які летять до вас на квадрокоптері одразу після виклику швидкої. 

Що таке дефібрилятор? Це спеціальний апарат, що впливає на серце короткочасним потужним електроімпульсом. Він необхідний для серцево-легеневої реанімації, яку потрібно зробити до приїзду медиків. Прилад сам аналізує стан людини. Запорукою порятунку пацієнтів є дефібриляція на перших п'яти хвилинах після зупинки кровообігу.

У Києві їх можна знайти лише в аеропортах і на залізничному вокзалі.

дефібрилтор
Застосування 

 
Речник Міністерства охорони здоров'я Олександр Ябчанка
У 2017 році було зафіксовано 90 тисяч випадків смертей до приїзду бригади екстреної медичної допомоги. Однак частину із цих людей можна було б врятувати.

За словами активіста Дмитра Буреніна, якщо збереться достатньо підписів для цієї петиції, то КМДА буде зобов'язана розглянути встановлення автоматичних дефібриляторів хоча б у метро.

дефіблятори
Дефібрилятор

Петицію про встановлення дефібриляторів в метро вже підписали майже сім сотень киян. Потрібно назбирати 10 тисяч голосів. Тож, ініціатори закликають людей активізуватися, адже ці прилади можуть знадобитися будь-кому. 

Дивіться відео про необхідність дефібриляторів у громадських місцях: 

 

Дата : 19.Feb   /  24.ua   /   Оригінал статті